21 лютого 2022 18:35
Путін готується визнати "незалежність" так званих "ДНР" і "ЛНР".
Що про це думає український Фейсбук? Й як ця тема позначилася на ставленні українських користувачів до ОРДЛО та тамтешніх мешканців?
15 лютого 2022 13:11
Нам випала нагода покопирсатися у медіакомунікаціях найбільш одіозної партії в Україні. Як виявилося, кожен з так званих трьох "кланів" – Медведчука, Бойка та Столара, – окрім звичних проросійських наративів, просуває свій порядок денний. У таких діячах варто про всяк випадок розбиратися, тому, щоб ви зайвий раз не бруднили руки, ми ділимося з вами результатами нашого дослідження.
9 лютого 2022 10:12
Ви – громадська організація, яка втілила суспільно важливу інформаційну кампанію на кошти грантодавців чи спонсорів? Вам потрібно прозвітувати про ефективність такої роботи. Саме для цієї потреби ми в ЦКА запускаємо новий продукт, який детально оцінить успішність вашої комунікації не тільки через призму охоплення авдторії, а й з огляду ефективності подачі інформації та залучення громадян.
19 січня 2022 11:48
Онлайн-медіа впевнено випереджають ТБ, як джерело новин. Однак читачі онлайн-ввидань залишаються несистематичними у споживанні інформації: переважна більшість читає новини, які час від часу трапляються в соцмережах, в Google, на сайті пошти тощо. Більшість глядачів теленовин так само неретельно споживають інформацію: дивляться новини уривками, епізодично. Втім, порівняно з минулорічним опитуванням, збільшилась кількість глядачів, які ретельно споживають теленовини.
24 листопада 2021 20:28
У медіа найсерйознішу опозицію конвенції формують церковні організації, натомість опоненти-політики не несуть суттєвої загрози через свою маргінальність для більшості ЗМІ. Комунікація захисників потужно представлена в медіа завдяки топ-політикам та активності громадського сектора. А от у соцмережах поряд з релігійними діячами гучно свою позицію декларують праворадикальні сили, суголосно з ними в критиці конвенції виступають і проросійські політики. Натомість високопосадовці тут менш помітні. Протистояти такому широкому пулу опонентів прихильникам конвенції допомагають фактчекери, втім їхня робота малопомітна аудиторії фейків, поширюваних опонентами.
19 жовтня 2021 21:13
Ми показали, що за поширенням чуток про відставку майже гарантовано стояв сам ексголова Верховної Ради Дмитро Разумков, змусивши всіх інших учасників дискусії поширювати вигідний йому наратив про "чесного незалежного спікера" проти "авторитарного Зеленського". Водночас, малоймовірно, що цей хід допоможе йому конвертувати похвалу опозиційних політиків в електоральні бали.
28 вересня 2021 17:16
У ніч з 25 на 26 вересня Усик переміг Джошуа та вчергове дав гучний привід для обговорення. Вже традиційно воно проходить не тільки через призму його спортивної кар'єри, а й зачіпає висловлення та вчинки боксера поза рингом, через які його жваво критикують патріотично налаштовані громадяни. Після чергового резонансного інфоприводу нам стало цікаво, які ж меседжі просувають лідери думок щодо Усика.
1 вересня 2021 14:32
Як медіа висвітлюють теми, пов'язані із корупцією та її подоланням? Які типи корупції згадуються найчастіше? Які сюжети переважають - ті, в яких йдеться про подолання корупції, чи, навпаки, про перемогу корупціонерів? Хто відповідальний за корупцію, на думку ЗМІ? Відповіді на ці запитання дає комплексне дослідження "Корупція через фільтри ЗМІ", виконане Центром контент-аналізу у партнерстві з USAID_ВзаємоДія та УКМЦ.
24 червня 2021 10:52
28 червня 2021 року – 25 річниця прийняття Конституції України. Одразу після приходу до влади Зеленський запропонував українцям висловитися з приводу найулюбленішої статті КУ. Тому до Дня Конституції України Центр контент-аналізу вирішив довідатися, які статті Основного Закону найчастіше згадувалися в медіа з початку каденції президента Зеленського.
29 березня 2021 09:39
Продовжуємо знайомити вас із нашим авторським підходом до аналізу комунікаційних кампаній, який допомагає визначати потенційну ефективність взаємодії меседжів з авдиторією. Цьго разу ми проаналізували інформаційну кризу щодо обшуків у Музеї Майдану наприкінці 2020 року. Конструктивна комунікація Музею хоч і привернула посилену увагу суспільства, втім, не мала можливості цілком переконати цільові авдиторії у правоті інституції. Прості для сприйняття меседжі звинувачення були значно ефективнішими, тому частина майбутніх відвідувачів запам'ятала про музей радше негатив. Значну роль у кризі відіграли різноманітні політики, які ефективно скористались інфоприводом та залучили Музей у свої наративи. Для них обшуки напередодні річниці Революції Гідності стали вигідним приводом для впливу на свою авдиторію та атак на опонентів.