Ефективність громадських інформаційних кампаній – новий продукт ЦКА

Ви – громадська організація, яка втілила суспільно важливу інформаційну кампанію на кошти грантодавців чи спонсорів? Вам потрібно прозвітувати про ефективність такої роботи. Саме для цієї потреби ми в ЦКА запускаємо новий продукт, який детально оцінить успішність вашої комунікації не тільки через призму охоплення авдторії, а й з огляду ефективності подачі інформації та залучення громадян.

Методика

Особливість нового продукту полягає у вимірюванні прагматичної ефективності, тобто, ступеня досягнення мети і задач, поставлених на початку Вашої кампанії. Ми її вимірюємо відповідно до моделі СоМТІ, розробленої Дж.Діснер та ін. спеціально для вимірювання ефективності громадських кампаній. Відповідно до засад цієї методики, оцінка відбувається на трьох рівнях:

Контент. На основі ТЗ Вашої кампанії (мета, завдання, ЦА, канали реалізації, ключові меседжі тощо) ми аналізуємо якість комунікації – доречність, зрозумілість, переконливість створеного контенту на різних платформах з урахуванням специфіки середовища комунікації, наявність ключових меседжів тощо.

Взаємодія. Буде виміряно способи донесення контенту, увагу різних авдиторій. Пасивна: оцінка охоплення через усі можливі платформи: власний сайт, поширення в медіа, поширення в соціальних мережах, контакти з друкованими матеріалами. Активна: коментування і поширення, відповіді на запитання, участь у тренінгах тощо.

Залучення. Помірне: поширення контенту, обговорення контенту в онлайні і офлайні. Активне: долучення до громадської активності, що просувається організацією.

 

Як це вимірюється. Приклади метрик, які використовувалися на кожному рівні:

Нижче подаємо приклад набору показників, який сформовано для вимірювання ефективності кампанії "Посилення реабілітаційних послуг в системі охорони здоров'я України", проведеної Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України. Для кожної конкретної кампанії набір показників визначатиметься індивідуально у рамках названих трьох напрямків: 

Контент. Якісний аналіз продукованого контенту фахівцями з комунікації: характеризування доступності комунікації та ключових меседжів у ній.

Взаємодія. Контент-аналіз, а також аналіз авдиторії. Охоплення оцінюватиметься шляхом аналізу звітів Google Analytics, звітів таргетованої реклами на Facebook, поширення в медіа та в соціальних мережах, даних про розсилки друкованих матеріалів, а також даних анкетування про те, хто і як ознайомлювався з матеріалами.

Залучення. Пряме залучення вимірюватиметься за допомогою опитування, зокрема, запитань про активність читачів в обговоренні та поширенні контенту. Непряме передбачатиме вимірювання зовнішніх проявів уваги до теми фізичної терапії, зокрема за допомогою оцінки пошукової активності інструментами Google Trends, медіа-активності за допомогою моніторингу у системі Mediateka, активності у соціальних мережах за допомогою моніторингу у системі YouScan.

Аби детальніше ознайомити Вас з новим продуктом ми публікуємо повну версію дослідження, виконаного для НАІУ. Безкоштовно завантажити її можна за посиланням знизу.

Скачати повну версію у pdf
Поділитися: