Відкриті звіти

Налякати українців можуть тільки українці

Налякати українців можуть тільки українці

Ядерні погрози путіна не лякають українців, натомість ми самі розганяємо чутки та міфи, які призводять до паніки в інфопросторі. Через війну запліснявілий міф про затоплення Києва нині набув нових акцентів. На тлі ударів росіян по критичній інфраструктурі України недобросовісні інформаційні майданчики розігнали паніку в гонитві за хайпом. До цього підключилися розкручені київські Telegram-канали та навіть російська пропаганда. Втім здоровий глузд українців і реакція влади все ж мали сильнішу позицію, хоча й програвали в ініціативі панічним меседжам. Розбираємо як, хто і чому нагнітав ситуацію та заспокоював населення.

Потенційне визнання Росією так званих

Потенційне визнання Росією так званих "ЛДНР": реакція українських соцмереж

Путін готується визнати "незалежність" так званих "ДНР" і "ЛНР".
Що про це думає український Фейсбук? Й як ця тема позначилася на ставленні українських користувачів до ОРДЛО та тамтешніх мешканців?

Що заважає ратифікувати Стамбульську конвенцію: результати дослідження

Що заважає ратифікувати Стамбульську конвенцію: результати дослідження

У медіа найсерйознішу опозицію конвенції формують церковні організації, натомість опоненти-політики не несуть суттєвої загрози через свою маргінальність для більшості ЗМІ. Комунікація захисників потужно представлена в медіа завдяки топ-політикам та активності громадського сектора. А от у соцмережах поряд з релігійними діячами гучно свою позицію декларують праворадикальні сили, суголосно з ними в критиці конвенції виступають і проросійські політики. Натомість високопосадовці тут менш помітні. Протистояти такому широкому пулу опонентів прихильникам конвенції допомагають фактчекери, втім їхня робота малопомітна аудиторії фейків, поширюваних опонентами.

Герой України чи зрадник? Який імідж будують для Усика лідери думок, та хто найбільше до цього доклався

Герой України чи зрадник? Який імідж будують для Усика лідери думок, та хто найбільше до цього доклався

У ніч з 25 на 26 вересня Усик переміг Джошуа та вчергове дав гучний привід для обговорення. Вже традиційно воно проходить не тільки через призму його спортивної кар'єри, а й зачіпає висловлення та вчинки боксера поза рингом, через які його жваво критикують патріотично налаштовані громадяни. Після чергового резонансного інфоприводу нам стало цікаво, які ж меседжі просувають лідери думок щодо Усика.

Як працює репутація на книжковому ринку України? Результати дослідження

Як працює репутація на книжковому ринку України? Результати дослідження

Український книжковий ринок - це не зовсім бізнес. Багато речей на ньому стаються скоріше за законами творчих спільнот. І, зокрема, на ньому дуже багато скандалів, які псують репутацію його учасникам. Наскільки ці скандали псують репутацію фігурантам? Як їм краще протидіяти? Як це впливає на репутацію української книжки в цілому? І головне, чи є шанси, що у найближчому майбутньому у більшості учасників ринку з'явиться повноцінний репутаційний менеджмент? Виконано за підтримки Українського культурного фонду.

"Каждый вечер вечер наступает вдруг": реакція українців на санкції РНБО. Дослідження соцмереж

Засідання РНБО стали своєрідним п’ятничним серіалом: у соцмережах уже очікувально реагують на анонси засідань, допитуючись: "проти кого цього разу?" Ми вирішили детальніше дослідити дискусії щодо санкцій та виявити тенденції обговорення. Пропонуємо вам довідатися, хто підтримував новий інструмент Зеленського, а хто виступав проти, як прихильність залежала від санкційного кейсу, чому президента критикували більше, ніж РНБО та його санкції, а також - як санкції об'єднували прибчників зовсім протилежних таборів української політики в соцмережах.

Clubhouse: перший портрет української авдиторії

Clubhouse: перший портрет української авдиторії

Портрет авдиторії Clubhouse виявився близьким до наших очікувань, але не обійшлося і без сюрпризів. Та головне, що мережа не залишає байдужими ані учасників, ані людей, які у ній не зареєструвалися.

Чи справді українці такі толерантні? Соцмережі про #BlackLivesMatter

Чи справді українці такі толерантні? Соцмережі про #BlackLivesMatter

Майже половина постів українців про протести у США були расистськими, їх було більше серед проросійськи налаштованих користувачів, а також серед чоловіків. Жінки ж, навпаки, переважно толерантні.

Конституційна криза-2020 як битва трьох історій

Конституційна криза-2020 як битва трьох історій

Чому у Верховній Раді України не знайшлося голосів на підтримку законопроєкту Зеленського? Якщо не брати до уваги можливого підкупу депутатів, то значна роль мала би дістатися наративам. Рішення Конституційного суду щодо Національного агентства запобігання корупції, подальший проєкт закону про розпуск КС, поданий Зеленським, та критика цього проєкту з боку патріотичної і проросійської опозицій, склали загальну сюжетну канву. Однак виклад цієї історії в різних джерелах сильно відрізнявся.

Українська мова у соцмережах: оцінка вживання

Українська мова у соцмережах: оцінка вживання

Українською мовою у соцмережах користуються критично мало: менше, ніж удома чи на роботі