Як максимально нашкодити своїй репутації: кейс "бориспільського розбійника" Годунка

Антикризова аналітика, яка стала тренувальною для відвідувачів одноденного інтенсиву "Як хакнути медіапростір", проведеного 3 серпня 2019 року у Київській школі економіки

10 липня 2019 під час візиту до Борисполя президент України Володимир Зеленський в безцеремонній манері («Вийди геть, розбійнику!», «Зателефоную Баканову щодо цього чорта») вигнав з наради секретаря Бориспільської міської ради Ярослава Годунка.

Скандал миттєво набув поширення в медіа й став прикладом репутаційної кризи для бориспільського чиновника, яка особливо поглибилася його хаотичною комунікацією.

КЛЮЧОВІ ТЕЗИ СТОРІН КОНФЛІКТУ (кількість контактів з аудиторією)
КЛЮЧОВІ ТЕЗИ СТОРІН КОНФЛІКТУ (кількість контактів з аудиторією)

У кейсі можемо виділити такі аспекти впливу.

Негативні:

- Добра підготовленість заяв Зеленського, і навпаки, непідготовленість Годунка.

- Висока післявиборча увага медіа до Зеленського.

- Незацікавленість медіа в неодмінному цитуванні «другої сторони конфлікту» – в цьому випадку, власне, Годунка.

- Наявність у Годунка великої кількості давніх опонентів (такі собі «захисники бренду» навпаки), які підхопили критику і поширювали про нього додаткові негативні аргументи у соціальних мережах.

- Перша невиважена нервова реакція, яка, хоча і принесла Годунку високу цитованість, налаштувала проти нього більшу частину електорату.

- Зміна меседжів за кілька годин. В цілому правильна , якби вона була такою від самого початку, «примиренська» комунікація, будучи озвученою після агресивних слів, нівелювала їх.

- Дзвінок до студії ZIK, коли депутат не зміг відповісти на питання про минулі судимості.

Позитивні:

- Як і всякий подібний скандал, пов’язаний з негативом щодо локальних діячів, ця ситуація швидко забудеться, і більшість аудиторії невдовзі не зможе згадати прізвища фігурантів, а то й самого факту скандалу. Щоправда, актуалізована інформація про розбій залишиться у пошуковій видачі за прізвищем і легко виявлятиметься при найпростішому пошуку.

Завантаживши нашу повну презентацію, ви побачите, наскільки швидко медіа забули про скандал, які видання найбільше звертали на нього увагу, яка аудиторія була ним найбільше охоплена, а також зможете прочитати детальний аналіз комунікаційних помилок депутата.

Скачати повну версію у pdf
Поділитися: