Толерантний Facebook: реакція соцмереж на КиївПрайд

"Марш рівності" у Києві проводиться з 2013 року, і щоразу стає однією з найгарячіших тем для дискусій.

Цього року обговорення прайду» мало такі особливості:

- Висока кількість повідомлень. Бажання висловитися цього року було не менш високим,ніж раніше. Тільки з 10 до 15 червня, напередодні акції, тему було піднято у приблизно 2 тисячах Facebook-постів.

Помірно активна дискусія. Мививчили 400 постів цього періоду,що отримали найбільше взаємодій. На них припало понад 48 тис лайків, коментарів і поширень, або більш по 120 на пост.

- Повідомлення з негативом щодо прайду та ЛГБТ лайкали краще, ніж з позитивом. Їх було менше 178 проти 191. Але негатив отримав 16753 взаємодій, а позитив лише 16340. Різницю сформовано перш за все за рахунок лайків: коментарів, навпаки, більше у позитивних постів. Отже,частина критиків прайду не були настільки схвильовані темою, щоб писати власні пости, але висловлювали ставлення, лайкаючи інших.

- Жінки в цілому виявилися більш толерантними, хоча не так активно висловлювали свою позицію. Це переважно жіночі активістки та журналістки.

З-поміж 400 найпопулярніших постів лише 62 стосувалися власне ЛГБТ, а не прайду
З-поміж 400 найпопулярніших постів лише 62 стосувалися власне ЛГБТ, а не прайду

Цікавою є невелика кількість негативу в цій площині. Більшість "топових" критиків ЛГБТ у Facebook дотримуються відомої тези: "Займайтесь чим завгодно, лише щоб я і мої діти цього не бачили", а отже, критикуючи Прайд, не критикують ЛГБТ як таких. Проте в менш популярних постах, які не увійшли до основної вибірки, частка прямого негативу на адресу ЛГБТ вища.

Цікавий також гендерний розподіл: жінки більше за чоловіків говорили власне про ЛГБТ, а не про прайд, але коментарів у постах щодо цього аспекту проблеми було у 3,5 рази більше саме під чоловічими постами. Іншими словами, позитив про ЛГБТ від чоловіків викликає набагато гострішу реакцію, ніж аналогічний контент від жінок.

Наполегливий захист поліцією зробив майже безперспективними силові акції з блокування заходу. Відтак,дискусія щодо протидії КиївПрайду опинилася на марґінесі обговорення. Їй було присвячено тільки 22 із 400 найпопулярніших повідомлень. Реакція удиторії на полеміку про зупинку Прайду фізичними методами становили тільки 2% від загальної кількості реакцій на публікації з вибірки.

Показово,що прихильники прайду майже зовсім не згадували у Facebook про плановані націоналістами акції: можна припустити, що вони їх майже не боялися. Про ці акції переважно писали самі прихильники "традиційного світогляду". Реальна ситуація під час прайду цілком підтвердила ці цифри: спроби зірвати його цьогоріч були менш активними та чисельними, ніж 2016-го.

Скачати повну версію у pdf
Поділитися: