Шарій під мікроскопом: кого з політиків ганить, а кого - хвалить відомий відеоблогер?

Критика П.Порошенка була альфою та омегою більшості випусків блогу Анатолія Шарія в період з вересня 2018 до липня 2019 року. Незалежно від інформприводу, блогер представляв експрезидента брехуном та крадієм, а всі його дії - винятково піаром. Решта політиків, у тому числі новий президент В.Зеленський, згадувалися принагідно.

Дослідження відеоблогу Анатолія Шарія в період з вересня 2018 року до початку липня 2019 року показало, що в центрі уваги більшості випусків перебував колишній президент України П.Порошенко.

Ставлення блогера до нього було неприховано негативним. Практично кожне згадування мало критичний характер. При цьому блогер не цурався маніпуляцій, пересмикувань, підміни понять та інших логічних і риторичних прийомів, які дозволяли йому з позірною легкістю покладати на експрезидента відповідальність за все, що йому до вподоби.

Будь-які ефективні дії П.Порошенка інтерпретувалися А.Шарієм як такі, що мають на меті винятково особистий піар. Чи то боротьба за томос, чи то запуск експресу в Бориспіль – все це, з точки зору блогера, було спрямовано не на розвиток держави чи окремих її елементів, а на створення образу політика.

Решта 19 політиків, що увійшли до дослідження, згадувалися А.Шарієм побіжно й принагідно. Лише декому з них він інколи присвячував окремі випуски блогів. Тональність щодо більшості з них – нейтральна або негативна (помірковано або явно).

Так, новообраний президент В.Зеленський не став винятком за частотою згадувань. До його обрання А.Шарій говорив про нього дуже рідко. Після перемоги на виборах згадування почастішали, але все одно залишалися доволі рідкими й, як не дивно, надалі поступалися за частотою П.Порошенку. 

Ставлення А.Шарія до В.Зеленського можна назвати амбівалентним. В окремих питаннях він його помірковано критикував, але в інших – підтримував чи виправдовував.

Разом із тим, окремі члени команди президента зазнали істотної критики. Він викривав старі обличчя в його виборчому списку. Зокрема, негативно відгукувався щодо О.Ткаченка. При цьому І.Коломойський так само спеціального його не цікавив і згадувався принагідно. 

Завантаживши наше дослідження, ви зможете детально ознайомитися з усіма ключовими тезами Анатолія Шарія щодо кожного із політиків, а також динаміку їхніх згадувань в період з 1 вересня 2018 року до 9 липня 2019 року. 

Скачати повну версію у pdf
Поділитися: