Рольові ігри: Байден як психотерапевт для України

Центр контент-аналізу проаналізував, яким в українських медіа постає президент США з початку своєї каденції і донині.

Якими були позиції Джо Байдана щодо України в інформаційному просторі?

Головний меседж при обговоренні Байденом України з міжнародними партнерами, Зеленським та Путіним був – підтримую.

В заявах Байдена щодо України був потужний акцент на підтримці США України в питаннях Донбасу і Криму, а також євроатлантичних прагненнях нашої держави. 

Динаміка характеристик Байдена залежала від наростання активності РФ біля кордонів України. Медіа активно писали про «підтримку» і «розмову». Негативні або конфліктні характеристики політики президента США щодо України губилися на тлі регулярного висвітлення його підтримки. 

 

Непохитна позиція підтримки США формувала лояльний інформаційний порядок денний позицій Байдена щодо України. Скептичні позиції експертів та політиків про слабку, неповну підтримку або навіть паузу, щодо дій Байдена були вкрай слабко представлені.

Цей результат ми порівняли з аналогічним дослідженням стосовно дій Європейського союзу щодо України, 2018 року. 

На відміну від ЄС, який у нашому минулому дослідженні виглядав батьком-наставником, Байден в українських медіа грає роль психоаналітика: він слухає, зустрічається та обережно просуває свої позиції. При цьому у дзеркалі проросійських медіа він скоріше є шкільним психологом, який часом нехтує своїми обов'язками.Зауважимо, що участь психоаналітика у житті людини – набагато менш активна, ніж участь його батьків. Тому, вочевидь, Україні не варто сподіватися на те, що Байден вирішить усі її проблеми, проконтролює і натисне там, де це потрібно. Наш аналіз показує, що в нинішніх умовах варто брати на себе більше відповідальності за своє майбутнє. 

Завантаживши нашу повну презентацію, ви побачите, як виглядало ставлення Джо Байдена до України в умовно-прозахідних, проросійських та олігархічних медіа, дізнаєтеся про прийоми, які використовують проросійські видання при висвітленні цього політика.

Скачати повну версію у pdf
Поділитися: