#Прикрути: як зробити свою антикризову комунікацію стратегічною

Хештег-кампанія #прикрути - прекрасний зразок антикризового кейсу, який відповідає одразу на декілька комунікаційних викликів бренду. Вона принесла "Нафтогазу України" бонуси і на стратегічному, державному рівні - в стосунках з "Газпромом", і на рівні локальному - в суперечках з місцевими опонентами компанії.
Охоплення меседжів сторін конфлікту
Охоплення меседжів сторін конфлікту

В останні дні лютого-перші дні березня 2018 стало відомо, що Стокгольмський арбітраж ухвалив друге рішення в суперечці НАК «Нафтогаз України» і російського «Газпрому».  Це викликало ажіотаж в інформаційному просторі, масштаби якого стали рекордними: такої кількості згадувань «Нафтогазу» у медіа за останній рік не спостерігалося.

Загострення «Газпромом» ситуації довкола Стокгольмського арбітражу зробило велику іміджеву послугу «Нафтогазу», давши йому можливість мобілізувати медіа, аудиторію і політикум, який донедавна протистояв НАКу. Слово #прикрути виявилося настільки влучним, що стало короткотривалим мемом. Цей флешмоб виявився ефективним не лише для вирішення проблем з росіянами.

Спікерам НАКу вдалося також досягти прогресу в публічній комунікації щодо інших проблем, які накопичувалися впродовж останніх місяців. Це стосується і теми опалювального сезону та нестачі газу, якою не раз лякали проросійські експерти, і суперечки з Кабміном щодо варіантів анбадлінгу, і накладення ДФС штрафу у 8,3 млрд. Позиціонування НАКу як переможця в суперечці з росіянами автоматично робила програшними всі спроби критикувати цю компанію. Важлива також постійна публічна підтримка з боку П.Порошенка.

Якщо ж розглядати цей комунікаційний кейс, як стратегічний, спрямований не лише на українських громадян, а й на західну аудиторію, то можна констатувати, що дуже ефективним був наратив «Майдану» - образу українського народу, який вкотре об’єднується, щоб разом дати відсіч російській експансії.

Етапи інформаційної війни. Обидва піки спричинені «Газпромом», проте відповіді НАК мали кращий резонанс
Етапи інформаційної війни. Обидва піки спричинені «Газпромом», проте відповіді НАК мали кращий резонанс

Завантаживши повний звіт, ви побачите, які меседжі були найбільш ефективниим у просуванні позиції "Нафтогазу", а також - які групи медіа приділяли найбільшу увагу конфлікту.

Скачати повну версію у pdf
Поділитися: