О.Лінчевський - жертва інформаційної атаки. Доведення

Інформаційна криза, від якої постраждав заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський, пов'язана з висловлюваннями чиновника про онкохворих, містила ознаки інформаційної атаки на нього. І ось чому.
  1. Стенограма з’явилася спершу у вигляді Google doc у Facebook В.Самойленка, а потім, майже одночасно (з різницею в годину), у вигляді окремих сканованих сторінок, у Facebook-пості В.Апасова. Поява одночасно в двох джерелах після двох тижнів мовчання навіює думки про «злив» цієї інформації. Поява цих дописів не супроводжувалася масовими швидкими перепостами, що нехарактерно для замовних кампаній. Однак, можливо, організатори вирішили запустити поширення зранку, а не увечері.
  2. Зранку ми спостерігаємо типову картину поширення новини з однаковими заголовками виданнями без репутації (див.слайд 1). Всього за 2-3 червня ми зафіксували 9 хвиль поширення новини з дуже подібним заголовком заголовком від різних груп видань, які часто зустрічаються разом при поширенні замовного контенту. Сам факт того, що новина в 75% новин поширювалася з дуже подібним заголовком, теж свідчить на користь версії про проплаченість поширення – адже як правило медіа намагаються сильніше урізноманітнювати заголовки з міркувань пошукової оптимізації.
  1. Коментарі деяких політиків щодо Лінчевського поширювалися з іще суттєвішими ознаками замовності. Наприклад, наведена на с.1 заява В.Медведчука, що «розлетілася» проросійськими ЗМІ.
  2. Поширення відбувалося не лише за основним меседжем – про неетичність висловлювання О.Лінчевського, але і за супутними меседжами – наприклад, про «операції, не знімаючи годинника» тощо.
  3. Значна кількість медіа відписувала зазначену тему з маніпулятивними заголовками і без цитування позиції О.Лінчевського.
  4. При поширенні зазначеної інформації особливо активними в поширенні негативу були видання, що вже «засвітилися» в інформатаці проти У.Супрун в січні 2017.

Завантаживши презентацію, ви дізнаєтеся, як розвивалася інформаційна кампанія проти О.Лінчевського, які медіа брали участь у поширенні маніпулятивних матеріалів, які спікери, що критикували О.Лінчевського, цитувалися найактивніше.

Скачати повну версію у pdf
Поділитися: