Мустафа Найєм: комунікація політика з людьми, яким він НЕ хоче сподобатися

"Якщо я колись сподобаюся електорату Олега Ляшка, я зрозумію, що я щось роблю неправильно", - сказав М.Найєм на IV антикризовому практикумі від Центру контент-аналізу. Проте усвідомлювати як до тебе ставиться цей електорат, все ж таки потрібно кожному політику.

Депутат Верховної Ради, член фракції БПП Мустафа Найєм є дуже активним в інформаційному просторі, і має доволі чітке позиціонування як «антикорупціонер» і «єврооптиміст». Більшість меседжів, які поширює М,Найєм, відповідають зазначеним темам. Антикорупційні стосуються реформи правоохоронної системи, суду над В.Януковичем. Вони, як правило, побудовані на негативі, критиці. Натомість, єврооптимістичні меседжі – переважно позитивні, стосуються ініціативи GoGlobal та зустрічей з західними лідерами.

Слід зазначити, що перша категорія меседжів поширюється в українському інформпросторі набагато краще.

Окремо стоїть тема М.Саакашвілі і містечка під ВР. М.Найєм приєднався до цього дискурсу під антикорупційними гаслами, але згодом йому не вдалося повною мірою дистанціюватися віж М.Саакашвілі, і в результаті М.Найєм досі отримує найбільше негативу саме через причетність до цього руху.

Для дослідження ми обрали чотири теми, представлені на діаграмі внизу. Вони є різними за своєю структурою, а отже, оптимально характеризують комунікацію політика. Окрім них, М.Найєм робив заяви щодо запуску Державного бюро розслідувань (тема ізоморфна запуску Антикорупційного суду), контролю над Нацполіцією (в досліджуваний період тема сильноперетинається з темою Саакашвілі) та ініціатив GoGlobal/GoEast/GOxChange (згадувалися в медіа активно, але без прізвища політика).

Аналіз Facebook-коментарів дає можливість оцінити, яке ставлення до політика найчастіше висловлюють реальні користувачі та боти. Ані те, ані те, як правило, не відтворює реального ставлення до особи Найєма, адже кількість негативу і позитиву залежить не лише від співвідношення прихильників та критиків, але й від їх бажання висловитися.

Завантаживши повну версію нашої презентації (10 слайдів), ви побачите, яким чином різні сегменти аудиторії сприймають висловлювання М.Найєма щодо вищезгаданих тем, яким чином їх поширюють різні категорії медіа, які меседжі в зазначених темах поширюються найкраще, а також які означення використовують учасники соцмереж для того, щоб схарактеризувати дії М.Найєма.

Скачати повну версію у pdf
Поділитися: