Катастрофи-2018, які не сталися: рейтинг неправдивих торішніх прогнозів

Другий рік поспіль Центр контент-аналізу продовжує соціальний проект контролю якості прогнозів в українських медіа. І ми підбиваємо підсумки 2018 року для того, щоб підказати українським експертам та ЗМІ, в чому вони торік помилялися, і як цих помилок не повторити знову.

Наприкінці 2017 року нинішній, 2018 рік виглядав загрозливо. Особливо для закордонних експертів. Через те українські медіа переповнилися неправдивими прогнозами. Віщування, які не справдилися, контактували з вітчизняною аудиторією удвічі частіше за правдиві.

Це шалене падіння якості: минулого року неправдивих передбачень було лише 26%. Проте винуваті в цьому, перш за все, не українські аналітики, а закордонні: саме їх помилковим уявленням про майбутнє рік тому найбільше довіряли наші ЗМІ.

Кількість контактів з аудиторією прогнозів різної якості в цілому і залежно від тем
Кількість контактів з аудиторією прогнозів різної якості в цілому і залежно від тем

Ключові висновки такі:

  • - Найбільша увага медіа була до міжнародних тем, у яких майже всі прогнози виявилися помилковими. Особливо відзначився Bloomberg, похмурі віщування якого підхопила величезна кількість медіа.
  • - Прогнози уряду та Нацбанку виявилися несподівано близькими до правди, на цьому тлі негарно виглядає лише бравада С.Кубіва, який наприкінці 2017 припускав 6-8% зростання ВВП.
  • - У більшості тем прогнози різних експертів були одностайними.
  • - Майже всі помилкові прогнози були негативними, і в результаті 2018 рік виявився набагато спокійнішим, аніж ми могли очікувати наприкінці року минулого.

Завантаживши нашу повну презентацію, ви прочитаєте, хто саме з експертів які помилки зробив, а хто мав рацію.

Скачати повну версію у pdf
Поділитися: