Андрій Павелко та кубок UEFA: одна з найперфектніших інформаційних атак за останні місяці

Інформаційна кампанія проти Андрія Павелка та Федерації футболу України виявилася однією з найдорожчих і найефективніших за останній час. Почалася вона за кілька місяців до фіналу «Ліги чемпіонів». Напередодні самого заходу кількість негативу досягла піку і вийшла за межі «футбольної» аудиторії.

Все почалося з того, що у соцмережах та ЗМІ з'явилася інформація про корупційні схеми, навколо заводу з виробництва штучних покриттів дочірньої компанія ФФУ - "ФФУ Продакшн". До цього додалися звинувачення з боку НАЗК в незаконному збагаченні депутата, згодом посилені відсутністю згадок у декларації про елітне житло, власний нічний клуб та фотографіями про шикарне життя однієї з дочок Павелка. Найбільше обурення громадскості викликала серія фото родичів депутата з кубком Ліги чемпіонів.

 

Увага медіа та Facebook до меседжів щодо А.Павелка
Увага медіа та Facebook до меседжів щодо А.Павелка

Інформаційна кампанія проти А.Павелка була добре спланованою. Про це свідчить «вчасне» розслідування Bihus.info щодо побудови "Бюджетної монополії" довкола заводу з виробництва штучної трави та раптовий інтерес до політика з боку НАЗК. Чого варте лише здобуття організаторами атаки фото дочки депутата з кубком в люксовому "Рейндж Ровері", яке швидко розійшлося в ЗМІ і викликало в соцмережах бурхливі обговорення.

Користувачі Facebook писали, що в той час як кожен футболіст і, вже тим більше футбольний фанат тільки і мріють, щоб доторкнутися до Кубку - дітки багатих батьків бавляться з ним, як зі звичайною іграшкою. При цьому акцент робився на те, що для пана Павелко немає нічого святого: ні в країні, ні в футболі.

В результаті інформаційна криза завдала значної репутаційної шкоди А.Павелку. Перш за все у цільовій для нього аудиторії – футбольних уболівальників, у тому числі в активній її частині  - у соцмережах.

Звинувачення в зловживаннях довкола заводу з виробництва штучних покриттів для футбольних полів поширювалися через ті самі канали, що і інформація про обурення громадскості серією фото родичів депутата з кубком Ліги чемпіонів. В організації атаки чітко простежуються «сліди» опонента А.Павелка – Г.Суркіса, зокрема через медіа, які ставали першоджерелами багатьох критичних повідомлень, а також через спікерів, що їх озвучували.

Реакція ФФУ та А.Павелка на звинувачення в нібито зловживаннях довкола заводу штучної трави була хоч і швидкою, але недостатньою, а коментарі стосовно скандалу з фотографіями дочки політика – запізнілими та невпевненими.

Оперативна реакція на подібну кризу могла б зневілювати негатив, що ширився. Оскільки сам по собі кубок в руках дитини не є чимось однозначно ганебним: відтак, можна було би зробити показові фотосесії Лізи Чаус з кубком разом з іншими дітьми, що дозволило б подати це, як благодійну програму тощо. Однак до таких кроків ФФУ не вдалася.

Побудова цілісного іміджу А.Павелка, відкритість, а ні в якому разі не приховування фактів - могли б запобігти шкоді, яку нанесли репутації політика подібні обвинувачення.

Завантаживши повну версію презентації, ви побачите якою була увага до особи А.Павелка у квітні 2018, як наростала критика, яке було співвідношення негативу і позитиву в медіа та Facebook, наскільки швидкими були реекції та успішними відповідні комунікації з боку ФФУ та самого політика.

Скачати повну версію у pdf
Поділитися: