Що про вас розповідає Google. Кількісний аналіз на прикладі Артема Ситника

Як видача Google впливає на вашу репутацію? Пропонуємо наш новий продукт: кількісний опис картини, яка формується у користувачів Google, що шукають дані про вас.

Щоб зрозуміти, як видача Google впливає на репутацію директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), ми спочатку визначили пошукові запити. Це було зроблено за допомогою сервісу Google Trends. Аналізувалися лише ті запити, щодо яких у цьому сервісі наявні дані. Решта вважалися надто низькочастотними для того, щоб впливати на репутацію чиновника. Всі дані про пошукову видачу запитів було отримано станом на 1 серпня 2018 року.

З'ясувалося, що попри значну кількість негативних для А.Ситника суджень, що містяться у пошуковій видачі, загальна тональність публікацій є нейтральною або позитивною. Замовні різко критичні публікації про голову НАБУ, яких чимало з’являється в медіа, переважно займають у цій видачі далекі місця. Важливою особливістю також є високі частка та рейтинг публікацій з наявною позицією самого А.Ситника: отже, половину знайдених користувачами меседжів про чиновника висловлює про себе він сам.

В новинах про А.Ситника було чимало інформації про гучні кримінальні справи, започатковані НАБУ, скажімо, розслідування про одіозних політиків як з нинішньої, так і з минулої влади. Ще рік тому зазначені повідомлення були в пошуковій видачі, однак тепер вони майже повністю витіснилися свіжішою інформацією про конфлікт між двома антикорупційними структурами - Національним антикорупційним бюро і Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП). Більше того, як показує динаміка пошукових запитів, саме інформприводи, які з’являються у рамках цієї теми, спонукають користувачів шукати інформацію про керівника НАБУ.

З'ясувалося також, що для користувачів Google імідж А.Ситника формується лише в контексті його професійної діяльності. У перших трьох сторінках видачі пошукової системи за найпопулярнішими запитами про цього чиновника немає даних про такі важливі фактори репутації, як людяність, патріотизм та прогресивність. Між тим, лише комплексний імідж може бути свідченням успішної комунікації політика.

Позиції посилань у пошуковій видачі щодо А.Ситника дуже часто змінюються: по-перше, високі місця займають свіжі аналітичні матеріали від рейтингових медіа, по-друге, помітні позиції зберігають сторінки з тегом «Артем Ситник» на популярних інтернет-ЗМІ. Ці сторінки містять посилання на всі свіжі матеріали про чиновника. Відтак, контент пошукової видачі може бути легко скоригований за допомогою звичайної активності прес-служби: варто створювати інформаційні приводи щодо старих або нових справ, започаткованих НАБУ, щоб відвести на них акцент від конфлікту з керівником САП Н.Холодницьким, а також організувати кілька інтерв’ю, в яких постаратися розповісти не лише про роботу, а й про особисте життя і погляди.

Завантаживши презентацію, ви дізнаєтеся, як виглядає динаміка уваги користувачів пошукової системи до голови Національного антикорупційного бюро України, а також які основні судження про чиновника найкраще "гугляться" і тим самим формують образ А.Ситника.

Скачати повну версію у pdf
Поділитися: