Позиція Центру контент-аналізу щодо справи Сомхішвілі

Позиція Центру контент-аналізу щодо справи Сомхішвілі

Центр контент-аналізу не робив жодних оцінок щодо суті справи проти Т.Сомхішвілі або самої персони цього бізнесмена. Якщо виявиться, що інформація про російський паспорт Сомхішвілі є правдивою, ЦКА готовий вибачитися за те, що виконував замовлення адвоката цієї персони, і у будь-якому разі вже зараз анонсує більшу кількість аналітики, важливої для оборони нашого інформаційного простору. Також ЦКА просить обидві сторони цієї інформаційної боротьби не використовувати наші інформаційні продукти.

Центр контент-аналізу задовго до повномасштабного вторгнення сповідував принцип нульової толерантності до російських компаній та проросійських політиків. Ми відмовлялися працювати з ними попри як правило більші пропоновані гонорари з їхнього боку.

У березні 2023 року до керівника одного з наших відділів звернулися представники Тамаза Сомхішвілі з проханням провести аналіз інформаційного простору і довести або спростувати навмисність інформаційної кампанії проти цієї особи. Така постановка питання є типовою для нас, тож дослідження було виконано. Такі аналітичні звіти як правило не оприлюднюються на сайті компанії. Відтак, вони були надані безпосередньо замовникові.

Ми визнаємо, що в умовах інформаційної війни наші працівники дещо легковажно поставилися до тієї інформації, яка  містилася у публікаціях щодо Т.Сомхішвілі, а саме, щодо наявності у нього російського паспорта. Сама по собі така підозра мала би викликати посилену обережність у роботі з цим проєктом. Водночас, наші працівники поклалися на слова замовника про те, що інформація про паспорт - брехня, і вони планують довести це в суді.

На цей момент ми не маємо точної інформації про наявність або відсутність російського паспорта у зазначеної особи, так само, як і про інші обставини справи. Висновки наших аналітиків стосувалися лише навмисності інформаційної кампанії, і ці висновки є самі по собі коректними.

Однак розглянувши на загальній нараді цей кейс, ми дійшли висновку, що обидві сторони - і захисники, і критики Сомхішвілі - працюють з використанням брудних і неетичних інструментів комунікації. Боротьба з такими методами - це один зі складників місії Центру контент-аналізу. Відтак, ми публічно просимо обидві сторони цієї справи не використовувати в жодній публічній комунікації наші інформаційні продукти.

Щоб урівноважити можливий негативний ефект від оприлюднення нашого аналітичного звіту, ми вже зараз, не чекаючи підтвердження чи спростування інформації про російський паспорт, запускаємо в роботу у форматі pro bono аналітичні звіти, покликані захистити інформаційний простір України від російської гібридної агресії. Невдовзі вони будуть оприлюднені на нашому сайті.

Все буде Україна!

Поділитися: